PENDİK İKİNCİ EL EŞYA ALAN VE SATAN DÜKKAN

PENDİK İKİNCİ EL EŞYA ALAN VE SATAN DÜKKAN

Günümüzde ikinci el eşya ürünlerine rağbet artmış durum da evde fazlalık görülen, kullanılmayan yani ihtiyaç fazlası ürünler çöpe değil. İkinci el satan dükkanlara ev ekonomisine katkı sağlamak için para karşılığında veriliyor. Bundan dolayı tüketen toplum yerine geri dönüştüren veya yıpranana kadar kullanan toplum haline geliyoruz. Pandemi (salgın) döneminde ekonomin getirdiği zorluklardan biri olan ’çok çalış, az ye’’ anlayışı mobilya ve beyaz eşyaya da yansıdığın dan dolayı beyaz eşya veya mobilya alacaklar sıfır ürünlerinden çok sıfıra yakın, fazla kullanılmamış eşyalara yöneliyorlar. Bu sayede fahiş fiyatlı ürünlere para ödemekten kurtulmuş oluyorlar. Bu da bize hangi ürün hangi fiyatı hakkediyor sorusunu kendimize yöneltmemizi sağlıyor. Aslında bilinçlenen topluma doğru kaymaktayız. Ekonominin getirdiği zorluklar göz önüne alındığında akla sadece maddi durumu olmayan bireylerin ikinci el ürün alan veya satan yerlerden alış-veriş yaptığı geliyor. Tamamen doğru bilenen yanlışlardandır. İkinci el ürünleri sadece maddi durumu olmayan veya sıfır ürün almaya yeterli parası olmayan kişiler tercih etmiyor. İkinci el ürünlerinde az kullanılmış ürünler olduğu kadar daha eski dönemlere ait ürünlerde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Vintage veya Retro dekorasyonlarını tercih edenler veya eski ürünlerin yaşanmışlıkları olduğunu düşünenlerinde tercihidir ikinci el Ürünler.

PENDİK İKİNCİ EL ÜRÜN ALAN DÜKKANLAR


Pendik İkinci el ürün alan dükkanlar üniversiteyi yeni kazanmış ya da yurttayken eve çıkmak isteyen birçok öğrencinin vazgeçilmezi ve zaman zaman uğradıkları yerlerden biridir. Şehir dışında üniversite kazanan öğrencilerin ev masrafları olduğundan Extra ulaşıma para vermek istemediklerinden dolayı üniversite ve tıp fakültesi öğrencileri okudukları okula veya çalıştıkları hastaneye yakın yerlerde oturmayı tercih ediyorlar. Bu tip ikinci el satan veya alan yerlerin üniversitenin bulunduğu ilçe de yer alması öğrencilerin ve çalışanların işine yarıyor. Bu tarz ikinci el satan dükkanların öğrenci dostu olduğunu gösteriyor.

PENDİK İKİNCİ EL ÜRÜN SATAN DÜKKANLAR


İstanbul pendik’de bulunan İkinci el ürün satan veya alan dükkanlardan biri de Pendik te bulunan Pendik ikinci el alım, satım yapan dükkandır. Bu tarz dükkanlar yani ikinci EL ürün satan dükkanlar aynı zamanda ihtiyaç fazlası ürünleri sahibinden alarak bu ürünlere makul fiyatlarla müşteriye satıyor. Günümüzde birçok nedenden dolayı ikinci el ürün satın almak isteyen kişiler çoğalsa da bu oranla da ihtiyaç fazlası ürünlerini satmak yerine çöpe atanlarda oluyor. Bizim okurlarımıza naçizane tavsiyemiz şudur; ihtiyaç fazlası ürünlerinizi çöp yerine bizim gibi ikinci el ürün alan ve satan dükkanlara para karşılığında vermeniz. Bizim azınmıcak çoğunlukta olan müşterilerimiz eski eşyalarda yaşanmışlık olduğunu düşündüğünden bizim gibi ikinci el ürün alan ve satan dükkanlara zaman zaman uğramaktadırlar. İhtiyaç fazlası ürünlerinizi bize satarsanız. Bizler bu müşterilerimizi kaybetmemiş oluruz. VE BU SAYE DE TÜKETMEYEN VE YIPRANANA KADAR KULLANAN TOPLUM OLURUZ.